Kończenie zadań i otrzymywanie recenzji

Po wykonaniu zadania i otrzymaniu płatności musisz oznaczyć je jako zakończone w Pulpicie partnera. W ten sposób sprzedawca zostanie poinformowany że chcesz zamknąć zadanie, i będzie mógł zatwierdzić Twoje żądanie lub je odrzucić, jeśli nadal konieczne będzie wykonanie dalszych prac. Gdy sprzedawca zatwierdzi żądanie zakończenia, zostanie poproszony o pozostawienie recenzji.

Oznaczając zadania jako zakończone, ułatwiasz znalezienie informacji o pomyślnie wykonanych przez Ciebie pracach na rynku Shopify Experts Marketplace i budujesz w ten sposób zaufanie wśród sprzedawców, z którymi współpracujesz. Umożliwiasz ponadto optymalizację algorytmu rynku dotyczącego dopasowania, tak aby lepiej identyfikował udane relacje i zwiększał stopień dopasowania w przyszłości. Dzięki temu będziemy mogli wyszukać dla Ciebie najbardziej odpowiednich sprzedawców, z którymi nawiążesz efektywną współpracę.

Może się również zdarzyć, że otrzymasz recenzje zadań zrealizowanych poza Experts Marketplace. Recenzje te ułatwiają rejestrowanie pracy wykonanej za pośrednictwem platformy Shopify i pozwalają zaprezentować swoje umiejętności sprzedawcom.

Zakończ zadanie/pracę

  1. Zaloguj się do swojego Pulpitu partnera.
  2. Kliknij opcję Zadania, po czym kliknij zadanie, które chcesz oznaczyć jako zakończone.
  3. Na stronie zadania kliknij opcję Zakończ zadanie.
  4. Opcjonalnie: Wpisz wiadomość do sprzedawcy.
  5. W oknie dialogowym Wyślij żądanie zakończenia zadania kliknij opcję Wyślij żądanie.

Sprzedawca otrzymuje następnie powiadomienie w swoim panelu administracyjnym Shopify, w którym może zatwierdzić lub odrzucić żądanie zakończenia.

Po zatwierdzeniu przez sprzedawcę żądania oznaczenia zadania jako zakończonego może on pozostawić recenzję dotyczącą jakości komunikacji i wykonanej pracy. Po utworzeniu recenzji pojawi się ona na karcie Recenzje w Pulpicie partnera, gdzie możesz przeglądać recenzje i na nie odpowiadać.

Otrzymywanie recenzji z zadań zrealizowanych poza Shopify Experts Marketplace

Aby ułatwić rejestrowanie pracy wykonywanej na platformie Shopify, możesz również zbierać recenzje zadań zrealizowanych poza Shopify Experts Marketplace.

Recenzje w przypadku przekazywania sklepu w fazie rozwoju

Jeśli opublikowałeś(-aś) profil na Experts Marketplace podczas przekazywania sklepu w fazie rozwoju, do sprzedawcy, który go przyjmie, automatycznie wysłana zostanie prośba o wystawienie recenzji. Najpierw zostanie on zapytany, czy pracowałeś(-aś) nad sklepem przed przeniesieniem własności. Jeśli tak, sprzedawca zostanie proszony o wystawienie recenzji. W recenzji może opisać wykonane przez Ciebie usługi, ocenić komunikację z Tobą oraz jakość Twojej pracy.

Prośby o zrecenzowanie zadań generowane ręcznie

Jeśli wykonałeś(-aś) zadanie dla sprzedawcy poza Experts Marketplace, możesz wysłać prośbę do sprzedawcy o wystawienie recenzji. Po utworzeniu prośby o recenzję Shopify generuje link, którego użyć będzie mógł tylko wskazany sprzedawca. Możesz mu wysłać link pocztą e-mail lub udostępnić go za pomocą innego preferowanego kanału. Każdego sprzedawcę możesz prosić tylko o jedną recenzję naraz.

Kroki:

  2. Przejdź do opcji: Usługi > Recenzje.
  3. Kliknij opcję Poproś o recenzję.
  4. Wprowadź dane sprzedawcy i projektu, po czym kliknij Dalej.
  5. Przejrzyj prośbę i kliknij Utwórz prośbę o recenzję.
  6. Skopiuj link do prośby o recenzję i wyślij go sprzedawcy.

Prośba o recenzję pojawia się na stronie Usługi > Recenzje na karcie W oczekiwaniu. Gdy sprzedawca wystawi recenzję, prośba pojawi się na karcie Zakończono, a recenzja pojawi się w Twoim profilu Shopify Experts.

Odpowiadanie na recenzje

Odpowiadanie na recenzje może pomóc w utrzymaniu lub poprawie relacji ze sprzedawcami. Odpowiadając na recenzje, możesz także pokazać potencjalnym sprzedawcom swoje zaangażowanie. Na recenzje możesz odpowiadać, posiadając konto właściciela lub konto właściciela z uprawnieniem Zarządzaj ofertami publicznymi. Uprawnienia do konta możesz zmienić z poziomu Pulpitu partnera.

Kroki:

  3. Kliknij recenzję, na którą chcesz odpowiedzieć, a następnie kliknij opcję Odpowiedz na recenzję.
  4. Wprowadź odpowiedź, a następnie kliknij opcję Prześlij odpowiedź.

Gdy odpowiesz na recenzję, sprzedawca, który ją umieścił, zostanie powiadomiony. Mimo iż możesz odpowiedzieć na każdą recenzję, rozważ odpowiadanie na recenzje z najniższymi ocenami lub opisujące problem, który napotkał sprzedawca. Szybkie odpowiedzi mogą pomóc w zaangażowaniu sprzedawcy w merytoryczną rozmowę.

Idealnie byłoby, gdyby Twoja odpowiedź odnosiła się do recenzji sprzedawcy w jasny i zwięzły sposób. Postaraj się w miarę możliwości spersonalizować swoją odpowiedź do sprzedawcy.

Odpowiadanie na pozytywną recenzję

Recenzje online są ważnym aspektem marketingu Twojej firmy. Odpowiadanie na pozytywne recenzje może pomóc Ci w budowaniu tożsamości marki i reputacji.

  • Podziękuj sprzedawcy za recenzję.
  • Bądź konkretny, aby sprzedawca wiedział, że Twoja odpowiedź pochodzi od rzeczywistej osoby i nie opiera się na szablonie odpowiedzi. Na przykład, możesz zacytować coś, co sprzedawca powiedział w swojej recenzji.
  • Użyj odpowiedzi do celów marketingowych. Dołącz swoją nazwę firmy i słowa kluczowe, aby polepszyć swój ranking online.
  • Utwórz wezwanie do działania w swojej odpowiedzi. Na przykład, możesz powiedzieć „Następnym razem, gdy będziesz czegoś potrzebować, daj nam znać” lub „Jeśli znasz kogoś, kto szuka pomocy, przekaż mu kontakt do nas.”
  • Udostępniaj pozytywne recenzje osobom, które obserwują Cię online, aby pokazać sprzedawcom, że Twoja firma wykonuje świetną robotę.

Odpowiadanie na negatywną recenzję

Negatywne recenzje zdarzają się z różnych powodów, takich jak zdarzenia poza kontrolą lub niedopasowanie oczekiwań. Odpowiedź na negatywną recenzję pokazuje sprzedawcom, że Twoja firma nie jest niedbała i aktywnie reaguje na informacje zwrotne.

  • Podziękuj sprzedawcy za przekazanie informacji zwrotnej. Pokaż, że Twoja firma wysoko ceni informacje zwrotne.
  • Okaż empatię i przeproś za negatywne doświadczenie. Upewnij się, że Twoja odpowiedź jest autentyczna i uznaje wątpliwości sprzedawcy, nawet jeśli uważasz, że są błędne.
  • Reaguj szybko i pisz krótkie odpowiedzi. Nie pozwól potencjalnym sprzedawcom myśleć, że odrzucasz recenzje.
  • Działaj strategicznie. Możesz ponosić odpowiedzialność za negatywną recenzję, ale również użyć jej jako szansy marketingowej. Odwołaj się do pozytywnych opinii poprzednich sprzedawców o Twojej firmie. Na przykład, możesz powiedzieć „Większość naszych sprzedawców docenia naszą dbałość o szczegóły. Przykro mi, że nie mogliśmy spełnić Twoich oczekiwań dotyczących pracy.”
  • Przenieś komunikację na inną platformę, np. e-mail. Zapewnij sprzedawcy sposób na skontaktowanie się z Tobą w celu omówienia lub rozwiązania problemu.
  • Nie szkodź pozycjonowaniu stron (SEO). Unikaj podawania nazwy firmy lub korzystania ze słów kluczowych w odpowiedzi.